Stacja kolejowa

To wyjątkowa promocja, gdyż ta tanie przejazdy to rzadkość. Promocja nie jest jednak skierowana do każdego – z oferty mogą skorzystać jedynie użytkownicy aplikacji mobilnej iMKA w granicach Małopolski.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 16-22 września trwa organizowany co roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w którym bierze udział ponad 2800 miast z Europy. Z pewnością jest to dobra okazja do zwiedzania regionu. 21 września odbędą się „Dni Transportu w Krakowie” – atrakcją będzie zabytkowy pociąg (na trasie Kraków Główny – Kraków Płaszów), wystawa taboru kolejowego, ekspozycja pojazdów służb transportowych, wielka parada lokomotyw, warsztaty i konkursy dla dzieci.

Jednym z kluczowych elementów tej kampanii jest „Dzień bez samochodu” odbywający się 22 września. W tym roku organizowany jest on pod hasłem „Chodź z nami!” i ma zachęcić głównie kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej lub aktywności – wyboru roweru lub spaceru. Pomysł ma głównie zainspirować prowadzących siedzący tryb życia.

Warto dodać, że z powodu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu okres obowiązywania Biletów Turystycznych oraz Mini Biletów Turystycznych będzie dłuższy – z wielokrotnych przejazdów można będzie korzystać 20 września 2019 r. od godziny 00.01 do 23 września 2019 r. do godziny 06.00.

Bilet kolejowy za symboliczną złotówkę

Do porzucenia samochodu zachęca też promocja Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych we współpracy z samorządem wojewódzkim – specjalna oferta pozwala 22 września użytkownikom aplikacji mobilnej iMKA (mobilnej wersji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej) zakupić bilet za symboliczną złotówkę. Warto dodać, że uprawnia on do nielimitowanej liczby przejazdów pociągami Kolei Małopolskich i Polregio oraz autobusami w ramach systemu ALD (Autobusowe Linie Dowozowe) na obszarze na obszarze Małopolski (gmin Wieliczka, Świątniki Górne i Gdów). Co więcej, w ramach bilet można też przewozić rower.

Zainstaluj mobilną aplikację

Wystarczy mieć zainstalowaną bezpłatną aplikację iMKA i zarejestrować się do systemu. Specjalny bilet znajdziecie w zakładce „Wydarzenia”. Warto pobrać aplikację na wybrane urządzenie mobilne nie tylko ze względu na promocję – to wygodny sposób zakupu biletów.

K. / Fot. Free-Photos