Teatr w lwowie

Planujesz wyjechać na weekend? Polecamy kilka atrakcyjnych miejsc na tajemniczym wschodzie naszego kraju. Wystarczy jedynie kilka godzin jazdy, aby dotrzeć w wybrane miejsce. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Wschód zamiast turystycznych hitów

Wschodnia Ściana Polski nie jest tak daleko od centrum jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz zaplanować atrakcyjny weekend, a mieszkasz np. w Warszawie lub okolicy, będzie to doskonały pomysł na spędzenie weekendu. Nie brakuje tu atrakcji i malowniczych miejsc – będzie zaskoczenie, gdy już wyruszycie. Polecamy 5 z nich, ale ta lista mogłaby być znacznie dłuższa!

Wschód – miejsce o bogatej historii

Najpopularniejsze miasta, do których „wyjeżdża Warszawa” to Kazimierz Dolny, Lublin, Nieborów i Arkadia, ale warto urozmaicić swoje plany i poszerzyć horyzonty. Polecamy Wam miejsca o długiej historii, które zdecydowanie warto odwiedzić. Przekonacie się, jaki jest lokalny folklor, jakie tradycyjny zawody wciąż są tu żywne, a wreszcie, jak smakuje wschodnia kuchnia!

Tykocin

Świetne miasto na weekend – niewielkie, ale z atrakcjami i wspaniałymi pierogami na weekend lub kuchnią żydowską. Brukowane ulice w zabytkowej części miasta zachęcają do spacerów, a domy z czerwonymi dachami sprawią, że można poczuć się jakbyśmy cofnęli się o kilka wieków. Warto też zobaczyć odbudowany zamek na fundamentach XVI-wiecznego zamku Zygmunta II Augusta oraz synagogę.

Wiadukty w Stańczykach

Mosty w Stańczykach to słynne polskie bliźniaki, jedne z najwyższych w Polsce. Sposób ich budowy jest dość skomplikowany nawet dla współczesnych specjalistów – wiadomo jednak, że były to mosty kolejowe linii między Gołdapem a Żytkiejmami. Obecnie należą do osoby prywatnej, wcześniej były tu organizowane skoki na bungee. Wejście jest płatne i można po nich jedynie spacerować. To również gratka dla fotografów!

Zabrost Wielki

Zabrost Wielki, wieś położona w gminie Budry, jest zabytkiem, gdyż nie zmieniła się od ponad 100 lat. Charakterystyczny jest dla niej układ zabudowy i harmonijna jednolita forma architektoniczna. Przy wjazdach na ziemie, poszczególne podwórka gospodarzy, znajdują się ceglane łuki między stodołami a budynkami mieszkalnymi.

Fot. SofiLayla