aplikacje w transporcie

Branża transportowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Pomagają jej w tym funkcjonalne, nowoczesne rozwiązania technologiczne – jak m.in. inteligentne urządzenia oraz aplikacje. Ich twórcy cały czas proponują kolejne nowinki, z roku na rok pojawiają się nowe aplikacje. Które z nich przydają się w trasie? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Nawigacja GPS i popularność eco-drivingu

Wśród rozwiązań, z których kierowcy korzystają najchętniej w swojej codziennej pracy, zdecydowanie wygrywają nawigacje GPS. Jest to profesjonalna nawigacja do pojazdów ciężarowych, a także asystent ec-driving (porady podczas jazdy, jak zadbać o optymalne spalanie paliwa), informacje o utrudnieniach na trasie w czasie rzeczywistym, a także kamery samochodowe, wideorejestratory i lokalizatory pojazdu. Ekonomiczna jazda to odpowiedź na coraz wyższe ceny paliw, a także ukłon w stronę ochrony środowiska.

Kalkulator wynagrodzeń

To prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której szybko obliczysz koszt zatrudnienia pracownika – zarówno netto, jak i brutto. Sprawdzisz w niej różne składki, ZUS, podatki, obciążenia i koszty związane z zatrudnieniem pracownika. Do wyboru są kalkulatory różnych producentów.

Platformy do zarządzania transportem dla firm przewozowych

Przewoźnicy i firmy zajmujące się planowaniem i logistyką oraz transportem, mają do wyboru wiele narzędzi – jak kalkulatory czasu pracy kierowców, aplikacje, tachografy, narzędzia do optymalizacji kosztów transportu i wiele innych. Do wyboru są różne platformy, z których chętnie korzystają osoby zarządzające transportem. Każdy może znaleźć najlepsze dla siebie oprogramowanie dla logistyki. System do zarządzania transportem TMS usprawnia i ułatwia pracę.

Narzędzia telematyczne

Ważną cechą transportu i logistyki jest mobilność. Zarządzanie firmą nie jest łatwym zadaniem i wymaga zdolności organizacyjnych oraz praktycznych aplikacji do codziennych zadań. Narzędzie, które łączy elementy automatyki, telekomunikacji i informatyki także ułatwia pracę osobom zarządzającym transportem. Pozwala gromadzić, przetwarzać i przekazywać dane za pomocą różnych odbiorników.

Telematyka świetnie spisuje się podczas monitorowania pojazdów czy zbierania cennych informacji, m.in. o pogodzie, temperaturze, aktualnych warunkach drogowych czy o zużyciu paliwa. Dzięki nim można m.in. monitorować czasu pracy kierowcy, jego zachowanie, kontrolować zużycie paliwa i eksploatacji floty czy też eliminować puste przebiegi.

KwK, f: Firmbee / pixabay